2019 Men’s Results
Minor Pairs
23 November
Semi Finals: J Hanssen & C Rorris 15 def P James & P Karras 11
M Avramovic & C Gatsos 20 def T Constantinou & V Svorinic 14
Final: J Hanssen & C Rorris 22 def M Avramovic & C Gatsos 17
Mixed Pairs:
21 November – Semi Finals
C Irwin & G Pappas 19 def A Bracken & V Svorinic 18
R Nicholl & W O’Shea 22 def N Skinner & H Jones 7
28 November – Final
R Nicholl & W O’Shea 21 def C Irwin & G Pappas 19
Summer Shield
12 October – Round 1
EBP 8 def Tigers Five Dock 0
26 October – Round 2
EBP 6 def Double Bay 2
16 Nov – Round 3
Bronte 8 def EBP 0
Triples
7 September – Final
P Karras, M Lukins, & W O’Shea 18 def A Owens, B Fenton & W Farrell 10
Fours
23 September – Final
E Ransom, C Rorris, G Ashley (sub J Day) & W Farrell 16 def B Green, V Svorinic, G Pappas & B Fenton 6
Minor Singles – Final
V Svorinic 31 def P Karras 17
Major/Minor Pairs
18 August – Final
Chris Gatsos & Warren O’Shea 23 def Peter Karras & Pat Stembridge 17
Major Pairs
20 July – Semi-Finals
Aaron Owens & Terry Buckley 33 def Barry Green & Bob Fenton 6
Chris Gatsos & Warren O’Shea 23 def Graham Richards & Ron McDonald 20
27 July – Final
Chris Gatsos & Warren Farrell 24 def Aaron Owens & Terry Buckley 15
Major Singles
22 June – Semi Finals
Aaron Owens 31 def Pat Stembridge 25
Warren O”Shea 31 def Graeme Ashley 30
29 June – Final
Aaron Owens 31 def Warren O’Shea 20
Consistency Singles
7 April – Final
George Pappas 157 def Aaron Owens 138
2019 Pennants
9 March – Round 1
Grade 5: EBP 72 (10) def Tigers Five Dock 45 (0)
Grade 7: Engadine 72 (10) def EBP 39 (0)
16 March – Round 2
Grade 5: West Sports 56 (10) def EBP 42 (0)
Grade 7: EBP 46 (0) lost to South Cronulla 86 (10)
23 March – Round 3
Grade 5: Bye
Grade 7: Olds Park 77 (10) def EBP 54 (0)
30 March – Round 4
Grade 5: EBP 71 (8) def Grandviews 52 (2)
Grade 7: EBP 60 (9) def Grandviews 57 (1)
6 April – Round 5
Grade 5: EBP 56 (8) def Alexandria-Erskineville 49 (2)
Grade 7: Sylvania 49 (9) def EBP 45 (1)
13 April – Round 6
Grade 5: EBP 83 (10) def Tigers Five Dock 44 (0)
Grade 6: EBP 57 (9) def Engadine 55 (1)
27 April – Round 7
Grade 5: EBP 59 (9) def West Sports 58 (1)
Grade 7: South Cronulla 70 (9.5) def EBP 47 (0.5)
4 May – Round 8
Grade 5: Bye
Grade 7: Olds Park 67 (9) def EBP 45 (1)
11 May – Round 9
Grade 5: EBP 57 (9) def Grandviews 56 (1)
Grade 7: Grandviews 80 (10) def EBP 39 (0)
18 May – Round 10
Grade 5: EBP 70 (9) def Alexandria-Erskineville 51 (1)
Grade 7: Sylvania 60 (9) def EBP 52 (1)
25 May – Major Semi-Final at Taren Point
Grade 5: Moorefield 67 def EBP 38
26 May – Preliminary Final at Taren Point
Grade 5: Gymea 84 def EBP 36